איש קצר, חורף ושקרים

בחורף ההוא היתה העיר עגומה משהייתה בתולדותיה. ספון בתוך מעיל מנומר בשערות הכלבה עימה התגורר בחורף הקודם חצה האיש הקצר והבודד את רחוב אלנבי ופנה לרחוב בגין, מטפס מעט ושוב יורד בואכה שדרות הר ציון. הרוכלים היו אדישים, אף שהראה עניין בארנקי העור אותם הציגו, בפינת הרחוב בחנו אותו קבצנים בפנים קשות והוא השיב במבט מתפלא. באופן כללי הכל הלם את תפיסתו הנוקשה. הוא ראה ברחובות הללו הצדקה לדעותיו מזה שנים, ולכן אהב אותם. 
כעת הוא פסע על שדרות הר ציון. מימינו הרקיבו פירות וירקות בדוכני עץ, משמאל דהרו אוטובוסים שעוד רגע יעזבו את העיר. הצחנה המהבילה של השכונה הכתה בפניו והוא פתח את פיו כדי לנשום, הוא שפשף את ידיו והביט סביב. העיר התרוקנה לגמרי, הנוף הקייצי התכווץ, העגמומיות צפה מהשלוליות הנקוות ומטיפות הגשם הזורמות בחריצות לאור הפנסים. הפליאה אותו העובדה שהוא שם לב לפרטים הללו, האם כולם מבחינים בשלוליות ובטיפות הגשם לאור הפנסים? הרגע היה נראה לו חשוב והוא נעמד לרגע אחד, מותיר את גוו להירטב. רכב נמוך עבר בשלולית והוא זינק והמחשבות נעלמו. האיש הקצר המשיך בדרכו בעיר, נותן למשב הגשם ולמעיל הדק למלא אותו ברחמים עצמיים של בדידות ואומללות. הוא יכול היה להיות גם רעב עכשיו, כמו רוב הנוכחים ברחוב, אבל כדרכם של אנשים התמקד במה שאין לו, ומחשבות של גדלות רוח דחפו אותו קדימה.
שעה קודם לכן הוא עמד במרכז פאב חדש שזה לא מכבר החליף את קודמו בפלורנטין, האיש הקצר התגאה בידיעה שקרא על הפאב בגוגל באוזני האנשים שעמדו סביבו עם כוסות בירה. הוא אמר מיד שקרא את הידיעה בגוגל, והם עדיין התפעלו. הוא סיפר סיפורים ואגדות ושקרים קצרים וקליטים ורמז שיש בו יותר ממה שהוא מגלה. ההופעה היתה מוצלחת, אישה אחת ניגשה והציגה את עצמה והוא דיבר בצניעות ואדיבות שלא הלמה את החזות האגרסיבית והגסה אותה הציג מול כולם. בתוכו הוא היה גאה במשחק הזה, הוא פלט כבדרך אגב שמות של סופרים ומנהיגים ושחקנים ודוגמנים ומיד תיקן את עצמו לגבי אחד הפרטים שאמר, ואז תיקן את העברית של עצמו, ושוב התמלא בחמימות. האישה שלא הכיר המשיכה לדבר על משהו והוא הקשיב לה מאד, תמיד ידע להקשיב טוב. הוא לא היה צריך להגיד כלום כדי שהם יחליפו פרטים, במה שייגמר בלא כלום בעוד תקופה. הכל יגמר בלא כלום בעוד תקופה, יעלם וישכח ויהיה לזיכרון נשכח אצל לב שבור ואלמוני, אבל עכשיו הוא פה, והעיר השברירית והמאוסה הזו מקיימת את הבטחתה, הוא חשב. רק תמשיך לשקר איש קצר הוא שרק לעצמו, עד שתיגמר התקופה.

מודעות פרסומת
איש קצר, חורף ושקרים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s